O MNIE
Od lat mam do czynienia z końmi. Już na studiach zainteresowałem się także nowoczesnymi metodami szkolenia koni, jakie proponują takie osobistości jak Pat Parelli, Buck Brannaman, Larry Trocha, Les Vogt, Clinton Anderson, Manolo Mendez,  Marijke de Jong czy Will Faerber. 

Z czasem chciałem osiągać coraz więcej w pracy z końmi, co zapoczątkowało zainteresowanie rodzajami, jakością i dopasowaniem sprzętu jeździeckiego. Fascynacja ta spowodowała, że przebrnąłem przez tysiące stron obcojęzycznych materiałów, wiele godzin filmów instruktażowych oraz rozmów ludzi związanych z tematem, by zdobyć interesująca mnie wiedzę.

Z uwagi na to, że w naszym kraju, a nawet w Europie ciężko znaleźć jest wysokiej jakości sprzęt west, sam zacząłem go dla siebie robić. W tym siodła. Pomogła mi w tym również znajomość stolarki, którą zajmował się mój ojciec oraz jego talent artystyczny, który mi przekazał.

Wciąż nie mogę uwierzyć, jak wiele rodzajów i typów siodeł, ogłowi czy rozwiązań jest wciąż nieznanych na naszym kontynencie, a także jak niewiele wiedzy jest w materiałach polskojęzycznych.

Kolejnym moim osobistym odkryciem był hiszpański styl jazdy Vaquero. Jestem wręcz zafascynowany ich metodami oraz misternie zdobionym sprzętem.

Po kilku latach zaoferowałem swoje produkty także innym,

co było początkiem mojej działalności.

Dziś mogę zaoferować Państwu sprzęt, który robię własnoręcznie

z odpowiednią wiedzą, poczynając od: siodeł, plecionych ogłowi,

wodzy romal, aż do zwyczajnie spotykanego sprzętu.

Docelowo moją specjalnością jest tworzenie siodeł indywidualnie

dopasowanych do konia i jeźdźca, których to ofertę chce

sukcesywnie rozszerzać.

Sam siebie nie wyobrażam w innej roli niż tworzenie tak 

niesamowitej sztuki użytkowej.

 

 

 

 

 

 

 

 


Marcin Ruda
 

gallery/bez tytułu
gallery/zdjęcie0454
gallery/26731054_1591068110973330_843114294513400488_n